Poczuj ciało, wyraź emocje

Poczuj ciało, wyraź emocje!

luty-marzec 2015

1. Głos ciała – 6 lutego

2. Mam siłę – 13 lutego

3. Czy mogę być słaby i smutny? – 20 lutego

4. Jestem wdzięczny za… – 27 lutego

5. Boję się… 6 marca

6. Mam prawo do… 13 marca

Dla kogo: Dla osób, które chcą mieć lepszy kontakt ze sobą, poczuć w jaki sposób ciało reaguje na emocje, nauczyć się doświadczać i wyrażać emocje, poznać blokady, które nie pozwalają na pełną ekspresję siebie, pragną zwiększyć akceptację siebie.

Metoda: Bioenergetyka Lowena – terapia stworzona przez Alexandra Lowena, oparta na fundamentalnej łączności umysłu i ciała. Ćwiczenia które proponujemy prowadzą do zmniejszania blokad i pomagają przywrócić naturalną żywotność organizmu.
Ćwicząc uczymy się uważności na komunikaty płynące z ciała, reagowania na jego potrzeby, odczytywania i podążania za impulsami, które się pojawiają. Uwalniają się emocje, które dorastając nauczyliśmy się tłumić. Zaczynamy głębiej oddychać, więcej czuć i doświadczać przyjemności płynącej z ciała.
Praktykując ćwiczenia testujemy nowe wzorce zachowań, które lepiej odpowiadają na pojawiające się potrzeby. Bycie w kontakcie z ciałem prowadzi do pełniejszego wyrażania siebie, ułatwia sięganie po to co jest dla nas ważne.