LOWEN for MEN. Twoja relacja z ojcem – między złością a smutkiem

* jeżeli ciągle zwalasz wszystko na swojego ojca

* jeśli twoja partnerka ma już dość twojego opowiadania o ojcu

* jeśli jesteś tylko wściekły na ojca

* jeżeli nie istnieje dla ciebie temat twojego ojca

* kiedy „wiesz” już wszystko o swojej relacji z ojcem

* jeśli wspomnienie ojca wywołuje wielki smutek

* jeśli myślisz że wszyscy faceci są tacy jak twój ojciec

* jeśli przyłapujesz się że zaczynasz być taki jak ojciec

* jeżeli słyszysz jak mówisz do swoich bliskich tekstami swojego ojca

* jeśli postanowiłeś nigdy nie być taki jak ojciec

To może oznaczać że temat ojca jest dla Ciebie wciąż żywy, ciągle zużywa Twoją energię, może domaga się wyrażenia, na które nigdy sobie nie pozwoliłeś.
Może to czego Ci brakuje to nie ciągłe obracanie tego tematu w głowie tylko doświadczenie go w ciele, w emocjach, które potrzebują być wyrażone.

Zazwyczaj emocje syna wobec ojca oscylują pomiędzy złością a smutkiem. Jako mali chłopcy uwielbiamy swoich ojców a wszystkie ich fuckupy bierzemy na siebie, smucąc się i obrastając w poczucie nieadekwatności i winy. Jako nastolatkowie ruszamy na wojnę z ojcem, walcząc z nim o to co od niego chcemy albo protestując przeciwko temu czego nie chcemy. Gdzieś znika wtedy miękkość i tęsknota, pozostaje mniej lub bardziej zapiekła złość. I tacy wkurwieni, ze smutkiem pod spodem wyruszamy w dorosłe życie.

Zapraszam na zajęcia pracy z ciałem metodą Lowena w wyłącznie męskim gronie.
Wykrzyczymy to, co nie zostało wykrzyczane aby czuć więcej siły w swoim codziennym życiu
Wysmucimy to, co nie zostało wysmucone aby zyskać dostęp do delikatności i miękkości, której potrzebujemy my i nasi bliscy.
Będzie też miejsce na wszelkie inne emocje, czucie i bycie razem, w tym doświadczeniu ‚psychicznej archeologii’ kiedy to będziemy odkrywać to co zakopane, zapomniane, zaprzeczone. Będziemy się wspierać w tej wymagającej odwagi wyprawie, będziemy dla siebie wsparciem, zamiast ojca którego może nie było…

 

Zajęcia odbędą się w Warszawie na ulicy Podchorążych 25 w sobotę i niedzielę, 21 i 22 października 2017 w godzinach 10:00-18:00. W trakcie zajęć 1,5h przerwa na obiad.

Ćwiczymy w luźnym stroju i na boso. Mała grupa 10 osób.

Zapisy mailowo: marcin@techne.pl

Koszt: 400zł (od 29 września 450zł). Rezerwacja miejsca następuje po zgłoszeniu mailowym i wpłacie zaliczki

Prowadzący: Marcin Poćwiardowski – psycholog i psychoterapeuta. Mam 45 lat. Pracuję z mężczyznami od 2009 roku. Posiadam uprawnienia do prowadzenia grup ćwiczeniowych wydane przez Florida Society for Bioenergetic Analysis. Prowadzę psychoterapię metodą Analizy Bioenergetycznej, jestem w trakcie certyfikacji w FSBA.