Grupa zaawansowana: LOWEN for MEN. Powrót do ciała

My mężczyźni siedzimy w głowie jak operator koparki i próbujemy sterować naszym ciałem jak maszyną. Uwagę poświęcamy mu tylko podczas awarii. Przez pozostały czas ma działać, przenosić nas w wybrane miejsce, podnosić rzeczy, znosić stres, złe jedzenie i zmęczenie.
Uciekamy od kontaktu z ciałem, zastygamy, zapominamy, zamrażamy czucie. Zablokowane czucie miało nas chronić przed zagrażającymi przeżyciami lub nadmiarem wrażeń, których nie mogliśmy pomieścić. Teraz te obrony krępują nas i paradoksalnie czynią trudne przeżycia jeszcze trudniejszymi. Nie można też się zamknąć tylko na trudne przeżycia – ofiarą zmrożenia i zablokowania są też odczucia przyjemności, miłości, szczęścia.
Potrzebujemy więcej czucia w ciele! Zgodnego z naszą męską tożsamością, umożliwiającego elastyczne reagowanie na to co przynosi życie. Jest możliwe nauczyć się tego od nowa, przypomnieć sobie, zagościć w domu swojego ciała.

W trakcie warsztatu pracy z ciałem metodą Lowena (Analiza Bioenergetyczna) będziemy w męskiej grupie:

* podnosić poziom energii aby docierać do wrażeń płynących z ciała
* szukać „białych plam” na mapie ciała gdzie czucie jest słabe i ożywiać te miejsca
* poszerzać zakres czucia lokalizując i rozluźniając napięcia w ciele
* doświadczać kontaktu z grupą mężczyzn, poznając siebie i innych facetów w dłuższym okresie

Będziemy to robić z zamiarem coraz lepszego kontaktu z własnymi ciałem, pozwoleniu sobie na czucie więcej życia, poszerzenia zakresu doświadczania ciała.

To będzie czwarta edycja tego unikalnego wydarzenia. Zobacz co napisali uczestnicy poprzednich edycji:
# „W ciągu ośmiu spotkań przeżyłem tyle emocji ile normalnie przeżywam w ciągu 1 roku. Polecam!”
# „Warsztaty z Marcinem sprawiły że zacząłem identyfikować się z ciałem, a przestałem traktować je jak narzędzie. Zacząłem wiązać emocje z miejscami w ciele i przestać je blokować – D.”
# „Zajęcia niewzykle otwierające i poruszające. Dające ogromnego kopa do wyrwania się z dotychczasowych kolein. Pełen odlot równocześnie jednak mocno ugruntowujący i osadzający w rzeczywistości – Antoni”
# „Efekty działań warsztatowych są niesamowite i bezpośrednie. Z pewnością zawitam jeszcze na LOWEN for MEN! – Michał”

Zapraszam na doświadczenie, które będzie łączyć ćwiczenia prowadzone metodą Lowena (Analizy Bioenergetycznej) z możliwością porozmawiania na męskie tematy w męskim gronie. Oddamy się doświadczaniu w bezpiecznym środowisku, będziemy poznawać siebie i swoje reakcje we współdziałaniu z innymi mężczyznami. Grupa jest kameralna, liczy 12 osób.

Zajęcia będą trwać 3 godziny z czego ok. 2 godziny zajmą ćwiczenia, po których będzie czas na refleksję i podzielenie się doświadczeniami.

Tytuły dwunastu spotkań LOWEN for MEN. Powrót do ciała:

1. Mam ciało (25.09)
2. Uziemienie (2.10)
3. Złość (9.10)
4. Przyjemność (16.10)
5. Smutek (23.10)
6. Serce (30.10)
7. Chłopiec we mnie (13.11)
8. Odpuszczenie (20.11)
9. Uziemienie 2 (27.11)
10. Bez bólu (4.12)
11. Ja i inni (11.12)
12. Pożegnanie (18.12)

Zajęcia odbędą się w Warszawie na ulicy Podchorążych 25 we wtorki w godzinach 18:30-21:30.

Ćwiczymy w luźnym stroju i na boso.

Zapisy mailowo: marcin@techne.pl

Koszt: 120zł za jedno spotkanie. Zapisuję na cały cykl 12 spotkań. Rezerwacja miejsca następuje po zgłoszeniu mailowym i wpłacie zaliczki

Prowadzący: Marcin Poćwiardowski – psycholog i psychoterapeuta. Mam 45 lat. Pracuję z mężczyznami od 2009 roku. Posiadam uprawnienia do prowadzenia grup ćwiczeniowych wydane przez Florida Society for Bioenergetic Analysis. Prowadzę psychoterapię metodą Analizy Bioenergetycznej, jestem w trakcie certyfikacji w FSBA.

 

Opinie uczestników z przedostatniej edycji jesień 2017: